Bálint Sándor Emléknap
A legszögedibb szögedi emléke és öröksége 46 év után sem halványult el. Bálint Sándor emléknapján a város több pontján idézték fel a hitvalló néprajztudós életpéldáját és derűjét. A megemlékezésekkel párhuzamosan nagyszabású emlékverseny is zajlott Szeged-szerte hatvan diák részvételével.
Egész napos programsorozattal tisztelgett Bálint Sándor hitvalló néprajztudós emléke előtt a Szeged-Csanádi Egyházmegye. A legszögedibb szögedi halálának 46. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezéshez több városi oktatási és kulturális intézmény is csatlakozott: a Móra Ferenc Múzeum, a Karolina Iskola, a Napsugaras Tájház, a Szegedi Tudományegyetem Néprajzi és Kulturális Antropológia Tanszéke, valamint a Gál Ferenc Egyetem. Az eseményről bővebben a Délmagyar cikkéből és fotógalériájából tájékozódhatnak az érdeklődők.
Szerző: Vargáné Bögi Veronika
Borítókép: Gémes Sándor
Fotók: Bálint Erika
